ברוכים הבאים לגישת ה"נון דיאט"

מהי גישת ה non-diet ?

בשורות טובות!!! אם חלמתם להגיע לאכילה כייפית, משוחררת ונעימה הגעתם למקום הנכון! תנשמו עמוק, הביטו פנימה והתחילו להרגיש את הדרך אל האושר. תשכחו את כל מה שאתם מכירים מנסיונות העבר – שימו את ההתחשבנויות והשיפוטיות בצד. אין דבר כזה לאכול "חטאים" ואין שוטרים ועונשים. לא, לא מדובר בעוד משטר ותפריט!

לפי גישת ה"נון דיאט", לא סופרים קלוריות ולא מפסיקים לאכול את המאכלים שאוהבים. לומדים לאכול "רגיל". אין אוכל "משמין" או "מרזה" אלא התנהלות תזונתית לא מאורגנת ולא מדוייקת. הגישה מתאימה מאד לטיפול בעודף משקל ובהפרעות אכילה בעוצמות ובסוגים השונים.

בזכות הטיפול בגישה הזו המטופלים נכנסים לתהליך למידה של אכילה ללא דיאטה. לומדים להקשיב לגוף שלהם. לומדים להתבונן בצרכים הגופניים שלהם לאוכל (רעב ושובע), לשתיה (צמא), להנאה, סיפוק ולמנוחה.
לומדים לזהות דחפים לאכילה שמגיעים בעקבות מחשבות, רגשות, הרגלים, אילוצים ולומדים מתי, מה וכמה לאכול, כדי להשביע את צורכי הגוף.

גישת ה"נון דיאט", מאפשרת לנו לעשות יחד עבודה מעמיקה, עניינית, נעימה ומאתגרת, במהלכה נחקור, עד שנבין את הקיים. עבודה שתבטיח הטמעה של הרגלים מותאמים ונכונים בטווח הרחוק ותביא אתכם לתוצאה המיוחלת.

איך עושים זאת?

בעיקר בשיחות והתנסויות באכילה. יחד, נפתח את התודעה בכל מה שקשור לאוכל ואכילה עבורכם. תלמדו לפתח את הרגישות של החיישנים שלכם לזיהוי איתותי הגוף השונים. ננפץ מיתוסים ואמונות קודמות, נבדוק ונטיל ספק במחשבות מגבילות ונכיר את גבולות הגוף. יש לציין שרמת השיח מותאמת לגיל של המטופל.

ומה לגבי המשקל?

לפי גישת ה"נון דיאט", עליה או ירידה במשקל הם תמיד תוצאת לוואי של האכילה שלנו ולכן איננה מוגדרת כמטרה טיפולית. המשקל ישתנה כחלק מהתהליך הטיפולי ויתייצב במקום שיהיה טבעי ונכון לגוף ואותו נגלה ביחד במהלך הדרך.
תופתעו כשתגלו עוד דרכים וסקאלות לפיהן נלמד למדוד את ההתקדמות ושביעות הרצון שלכם מהדרך, ללא קשר למדידות המוכרות ולמספר הקילוגרמים.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this pageShare on Google+