פוסט ביכורים

זהו הפוסט הראשון שלי. וואוו, איזה מרגש  !!!

אז פתחתי בלוג חדש שנמצא באתר החדש שלי. אחרי כמה חודשים טובים של עבודה מאומצת מאד, הקמתי את האתר. אפשר להגיד שזה לקח קצת זמן, משהו כמו 15 שנות עבודה במקצוע בתור דיאטנית. די הרבה! אבל הרי כל דבר מגיע בזמן הנכון שלו וככה זה באמת מרגיש עבורי.

החלטתי ליצור את האתר מפני שהרגשתי שאני רוצה להעביר לקהל יותר נרחב את מה שקורה בתוך הראש שלי – מחשבותיי, השקפת העולם המקצועית והאישית שלי וגם לתת טעימה ממה שקורה בחדר הטיפולים שלי.

המפגש עם כל כך הרבה אנשים במשך השנים – מאות או בעצם אלפי מבוגרים, ילדים ומשפחות, מחזק אצלי את ההבנה בכל פעם מחדש כמה כוח יש למפגש, לשיחה משותפת, לבירור עצמי כדי להתפתח ולהקל על עצמנו את החיים ביומיום. הרי מה בעצם רובנו רוצים? לחיות בשלווה ובשקט, לא?

בתחום האוכל והתזונה, רבים מתקשים למצוא את עצמם שלווים. יש כל כך הרבה "רעש" מכמות עצומה של מידע שרץ בכל גורם מדיה אפשרי (שלא לדבר על הסטוריה אישית ומשפחתית שרצה לנו בתוך הראש), התעסקות יתר בכמות וסוגי המאכלים שאנו מכניסים לגוף. כל אלה גורמים לנו לבלבול, לתסכול ולאי שקט. מניסיוני, ניתן ורצוי להחזיר את השקט המיוחל.

איך?

על ידי טיפול שבו ניצור הגדלה של המרחב בראשנו. מרחב לבדיקה, לשיח, לקיום דיאלוג בין הקולות השונים, לבחינה של מסרים ושל התנהגויות. זה מה שקורה אצלי בטיפול התזונתי. כמובן שהכל מתובל במתן ידע תזונתי בסיסי ומתקדם, תירגול, ומשחק על פי עקרונות גישת הנון דיאט.

באתר החדש שלי תכירו את גישת הנון דיאט שהיא השקפת עולם בפני עצמה. תמצאו שם את סוגי השירותים שאני מציעה לקהל, את הסיפור האישי שלי וגם טיפים לאיתור ראשוני וזיהוי של הפרעות אכילה. אני מזמינה אתכם להכנס לאתר בלינק הזה ולהתרשם בעצמכם.

אז אם בביכורים אנו עוסקים, איך אתם מתכוננים לחג השבועות הממשמש ובא?

אני השנה קצת פחות מאורגנת מפני שחזרתי השבוע מחופשה בניו יורק (על זה אספר לכם בפוסט נפרד בקרוב) אז עם כל הג'ט לג והעייפות, החלטתי ללכת על הפתרון הקל ובמקום לארח את המשפחה אצלינו, נלך אנחנו להתארח אצל חמותי. אז קניתי הביתה גבינות כייפיות (ריקוטה, בולגרית, גבינות 5% למריחה), פירות קיץ  (משמשים, אפרסקים, ענבים) וביום שישי אקנה לחמים שווים ודג סלמון ונהיה מסודרים לסופשבוע.

הנה כמה המלצות להתמודדות עם אוכל טעים בשולחן החג:

  • הגיעו לארוחה במצב סביר – נא לא לצום כל היום! לא מומלץ לרעוב כדי לפצות באכילה בערב! זה לא ייגמר טוב…
  • בידקו את מבחר המאכלים שיש לפני שאתם מתחילים לקחת לעצמכם ולאכול
  • התמקדו במאכלים שאתם הכי אוהבים, לא להתייחס לכמות הקלוריות והשומן – אם אוכלים אוכל שאוהבים, יותר קל לעצור כשמרגישים את התמלאות והשובע. נסו זאת – איכלו עד שאתם מלאים ושבעים באופן שמרגיש לכם נוח בבטן (כן, עוד לפני שאתם מפוצצים)
  • מי שיכריח את עצמו לאכול מזון דיאטטי בארוחה "כדי לחסוך קלוריות", סביר להניח מנסיון, שימצא את עצמו מפצה מאוחר בלילה או למחרת באכילת מתוקים.
  • איכלו לאט – נסו להרגיש כל "ביס" בחלל הפה ופשוט להנות ממנו, תלעסו היטב לפני הבליעה

אני בטוחה שאם תשימו לב לכל ביס ותהנו מהאוכל, תוכלו – אם תרצו – לחפש את הנקודה שבה אתם כבר מלאים ויכולים לסיים את האכילה. זוהי בחירה שלכם ורק שלכם! באופן הזה תצאו מהארוחה בתחושה יותר נעימה מבחינה פיזית וריגשית.

 

 

אז שיהיה לכם חג שמח ופורח ואל תשכחו להכנס לאתר שלי!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this pageShare on Google+